Praca jako wedding planner

Organizowanie ślubów jest biznesem, rozpowszechniający się bezustannie. Zamawianie firm przy planowaniu ślubu zdaje się być naturalne – przyszłym małżonkom brakuje zazwyczaj czasu na organizowanie własnego ślubu od A do Z.

Zapłacenie konsultantowi ślubnemu jest najzwyczajniej zagwarantowaniem sobie profesjonalnie przygotowanego szczególnego wydarzenia. To ograniczanie samemu sobie nadmiaru zmartwień i redukowanie ilości wpadek.

W taki sposób to się przedstawia z perspektywy przyszłych małżonków. Lecz jak może widzieć swoją misję sam wedding planner? Jak to jest nim być?

Mylnym jest założenie, że zawód wedding plannera to wyłącznie przyjemny i niezbyt wymagający zawód. Otóż cały ten stres, całe zdenerwowanie, połączone z zamówieniem florysty, fotoreportera, zespołu, kateringu i innych, przypada właśnie jemu. Naturalnie płaci się mu za to spore wynagrodzenie.

Do tego rodzaju pracy nadają się ludzie pełni zdyscyplinowania i chęci do bycia w ciągłym porozumieniu ze zleceniodawcami, którzy to, tak w trakcie ślubu, jak i miesiące przed, prawdopodobnie będą wyjątkowo wrażliwi i pełni nerwów.

Jeżeli jesteś osobą miłą i otwartą na ludzi wokół, komunikatywną, pozytywną i, przede wszystkim – umiejętnie rozporządzającą swoim czasem, to zostanie wedding plannerem może być idealnym rozwiązaniem.

Aby jednak w pełni spełniać się w zawodzie, należy także odczuwać radość z uszczęśliwiania innych, czyli ze spełniania marzeń pary młodej. Bo to na tym polega zadanie wedding plannera.

Jak jednak stać się konsultantem weselnym?

Przede wszystkim nie jest polecane zaczynanie od zera i rzucanie się na głęboką wodę, bo można prędko utonąć. Powinno się zapewnić sobie uprzednio właściwą, profesjonalną listę współpracowników, tak, aby pozostać pewnym, że wszystko pójdzie jak z płatka.

Choć jeszcze nie słyszało się o powstaniu odrębnego kierunku studiów, który by wykwalifikował stricte do bycia konsultantem weselnym, to oferowane są liczne kursy, podczas których można się bardzo dużo nauczyć i zdobyć specjalistyczne wiadomości o tym biznesie.

Pytaniem ważnym pozostaje: czy warto? Jak najbardziej. Konsultanci weselni za bardzo dobrze wykonane zadania dostają spore opłaty, ponieważ to, co oferują, czyli gwarancja udanego wesela, jak najbardziej może być swej ceny warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *