Rejestracja domu na Airbnb – pomysł na dodatkowy zarobek

Wynajmowanie własnych mieszkań turystom to z roku na rok chętniej stosowana czynność we wszystkich krajach. Oprócz zarobku, co jest prawdopodobnie najczęstszą motywacją przekazywania kluczy obcym zwiedzającym, korzyści niematerialnych jest znacznie więcej. Po pierwsze wpada do głowy, to fakt, że poznaje się mnogość ciekawych ludzi, którzy mogą swoich hostów zmotywować do podróży, podejmowanych na własną rękę.

Jeszcze szersze możliwości zintegrowania się z niebanalnymi przybyszami z nieznanych kultur oferuje couchsurfing, jednak on nie jest po prostu przekazywaniem chętnym mieszkań, bo to oferowanie bezpłatnego noclegu. Nie otrzymuje się opłaty, a wspaniałe historie, a to poszerza horyzonty, maluje uśmiech na twarzy, zachęca do spontaniczności – czyli gwarantuje coś, czego nie da się nabyć w żaden sposób.

Zarejestrowanie się na stronach takich jak Airbnb czy Couchsurfing otwiera wrota do poznania samemu kawałka świata. Co ciekawe, wyszukanie mieszkania (kanapy) w interesującym kogoś mieście jest często za pomocą tych portali szybsze, a także przyjemniejsze, niż zarezerwowanie odpowiadającego oczekiwaniom hotelu, który nie byłby za drogi, a także który znajdowałby się w fajnej lokalizacji. Wyruszając w podróż czy w Polsce, czy do rejonów orientalnych, powinno zatem rozejrzeć się za ofertami tych coraz bardziej znanych portali.

Pomimo, że plusów zdaje się być o wiele więcej, niż minusów, to nie powinno być zaskoczeniem, że mnogość turystów nadal nie daje się na to namówić, a co za tym idzie – wydaje za dużo na gorsze jakościowo i cenowo hoteliki. Wyruszając daleko, do nieodwiedzanych zazwyczaj przez turystów rejonów, które są czasami biedniejsze, czasami bardziej niebezpieczne, nie zawsze ma się ochotę ryzykować, że potencjalny gospodarz się wycofa, nie będzie przyjemny, lub cokolwiek innego. Obawiając się szukania łóżka na własną rękę, warto na przykład skorzystać z ogłoszeń, prezentowanych przez stowarzyszenia podróżnicze. Ci ludzie, czyli doświadczeni w wynajdowaniu tańszych noclegów wędrowcy, pokażą jak objechać daleki świat i to nie tylko szlakiem najbardziej popularnych zabytków. Zaproponują – w zależności od upodobań, wymagające wyprawy trekkingowe, relaksacyjne zwiedzanie egzotycznych krain lub niezapomniane przygody w krajach jak  Kolumbia bądź Meksyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *