Bądź efektywny w pracy – odpoczywaj w ogrodzie

Zmęczenie w pracy

Wielu spośród nas zależy na tym, by być jak najbardziej efektywnymi pracownikami i dlatego tak istotny jest poziom swej skuteczności. Takie podejście często grozi pracoholizmem, który powoduje skutek odwrotny do zamierzonego: nie jesteśmy już efektywni, stajemy się wyczerpani i jeszcze gorzej wykonujemy swoje obowiązki. Co zrobić, by uniknąć takiego obrotu spraw?

Głównie musimy pamiętać o regularnym odpoczynku, na przykład w przydomowym ogrodzie. Warto w wolny dzień odejść sprzed monitora i zabawić przy stole ogrodowym, odnośnik, z bliskimi, by mieć moment wytchnienia. W trakcie dnia za to można zapewnić sobie niedługi odpoczynek, wychodząc z domu i kładąc na moment w leżaku ogrodowym, lub wyjść na niedługą przechadzkę do ogrodu. Nie trzeba dużo, by przywrócić sobie pełną skuteczność.

Żadna osoba nie może bowiem dawać z siebie 100% cały czas. W którymś momencie pojawiają się symptomy zmęczenia: nie zdołamy się skupić, zaczynamy robić błędy, mamy spowolniony czas odpowiedzi. Z tego powodu na te same zadania musimy poświęcać coraz to więcej siły, a w dodatku jej wydajność w dużym stopniu spada. Ciężka praca bez przerwy może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze wyniki w firmie, ale i na nasze zdrowie. Niedobór wytchnienia rodzi apatię lub złość, bóle stawów, nadciśnienie, wzmaga niebezpieczeństwo zawału serca – a to i tak nie wszystkie efekty, którymi skutkuje ciągłe zmęczenie.

Ogromnie istotne jest, by nie zapominać o relaksie nie tylko na wakacjach. Świetnym planem na zachowanie higieny intelektu mogą być regularne wizyty w na dworze (lub chociaż na balkonie). W miesięcznym grafiku zajęć warto wziąć pod uwagę spędzenie czasu poza biurem, wpłynie to pozytywnie na naszą efektywność oraz zdrowie.

Meble w ogrodzie

Meble w ogrodzie naprawdę się przydają.

Przestrzeń, w której spędzamy wolny czas, dobrze jest zaopatrzyć w komfortowe meble ogrodowe. Dadzą możliwość, aby odpoczywać nie tylko aktywnie, plewiąc chwasty, ale i na przykład oddając się lekturze na leżakach ogrodowych. Aby zatroszczyć się o długookresowy komfort, można zdecydować się na meble z technorattanu. Ten nowoczesny surowiec ma wszystkie atuty naturalnych pnączy rattanowych, ale jest dużo od niego wytrzymalszy i bardziej niepodatny na niekorzystną pogodę. Nie trzeba będzie więc denerwować się chowaniem mebli ogrodowych do schowka w czasie złej pogody. Stoły ogrodowe będą mogły stać na zewnątrz przez cały rok, a po zimie wystarczy tylko wytrzeć je zwilżoną szmatką.

Jeżeli zależy nam na maksymalnej wygodzie i chcemy mieć gwarancję, że nasz relaks będzie naprawdę dobry, powinniśmy też zainwestować w parasole ogrodowe. Spędzenie czasu w wysokiej temperaturze prawdopodobnie nie okaże się miłym relaksem, a raczej męczarnią i też może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Z tego powodu tak istotne jest, by zagwarantować sobie ochronę przed dotkliwym promieniowaniem, umieszczając parasole ogrodowe duże w takim miejscu, by osłaniały maksymalnie dużą powierzchnię.

Kompletne zestawy mebli ogrodowych są w stanie stanowić znaczny wydatek, ale niekoniecznie będzie to duży kłopot. O zakupach dobrze jest pomyśleć pod koniec lata i zaczekać na wyprzedaż mebli ogrodowych. Dzięki temu nie narazimy się na przesadny wydatek, a jeśli zdecydujemy się na meble z technorattanu, nie będziemy mieć kłopotów z ich zimowaniem. Bezproblemowo poczekają na lato, kiedy będziemy mogli relaksować się na leżakach ogrodowych i oczyszczać umysł zanim powrócimy do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *