Jak tanim kosztem urządzić ogród z myślą o dzieciach?

Twój ogród musi odpowiadać na różne potrzeby. Bez wątpienia chcesz organizować przyjęcia ze znajomymi i w związku z tym trzeba go wyposażyć w meble ogrodowe. Modułowe, pojedyncze czy w komplecie – naturalnie zadbałeś o to, żeby mieć komfortowe warunki na świeżym powietrzu. I jest to jasne: jeżeli już dysponujemy tym kawałkiem przestrzeni, to powinien służyć nam jak najpomyślniej. A jeśli przy tym uda się zaoszczędzić jakieś środki, to można mówić o prawdziwym sukcesie.

Dobrze nie zapomnieć o tym, że przecież korzystającymi z ogrodu są nie tylko dorośli. Należy zatroszczyć się toteż o to, aby meble ogrodowe były przystosowane i do dzieci, zwłaszcza jeżeli w twojej rodzinie jest ich wiele. Jeśli regularnie zapraszasz gości np. na imprezę w plenerze, meblach dostosowanych do maluchów. Dobrym zamysłem będzie na przykład ławka dziecięca, na której najmłodsi nie będą majtać niewygodnie nogami. Możesz też użyć stolik kawowy ogrodowy i nakryć go tylko dla najmłodszych. Przez wzgląd na to, że stoliki kawowe są małe, najmłodsi goście nie będą mieli problemu z dosięganiem do talerzy. Warto przeznaczyć najmłodszym osobny zestaw mebli ogrodowych także z powodu dorosłych: pociechy będą wymagały mniej uwagi, jeśli nie będą miały miejsc razem z dorosłymi i zajmą się sobą w swoim towarzystwie.

Nie zapominajmy też o tym, że niewielkim ludziom trzeba zapewnić zajęcie, a co za tym idzie – muszą mieć do dyspozycji miejsce do rozrywki. O ile posiadamy wielki taras, to byłoby wygodnie odgraniczyć w nim trochę przestrzeni na plac zabaw. Dzieciaki przepadają za wszelkiego typu domkami ogrodowymi. Plastikowe będą świetnym rozwiązaniem: nie przyjmują mocno temperatury otoczenia, nie ryzykujemy przy nich wbiciem drzazgi, a przy okazji ładnie wyglądają. Domek ogrodowy dla dzieci Keter da najmłodszym fenomenalną zabawę. Warto również ustawić w ogrodzie plastikową zjeżdżalnię, a dzięki temu zagwarantujesz dzieciom świetną zabawę.

Gdy masz mniej miejsca na tarasie, ciągle dobrym pomysłem może być miniaturowy domek ogrodowy. Nieduży egzemplarz zmieści się w zasadzie wszędzie, a zapewni doskonałą zabawę dla najmłodszych – a to ucieszy dorosłych, bo mogą więcej czasu i uwagi poświęcić na swoje rozmowy. Trafnym rozwiązaniem będzie również huśtawka na taras. Wybór jest ogromny, zarówno jeżeli chodzi o sposób mocowania (na małej powierzchni dobrą opcją jest huśtawka podwieszana pod sufit, a jeżeli masz więcej miejsca, to świetnie zaprezentuje się huśtawka na stelażu), kształt czy tworzywo, z którego będzie wykonana. Huśtawka ogrodowa to doskonała zabawa również dla dorosłych, jest to więc naprawdę dobry pomysł.

Nie masz powodu, by troskać się finansami. Przede wszystkim, czasem sprzedawcy organizują wyprzedaż mebli ogrodowych. Nie musisz też kupować całego zestawu naraz. Najpierw stół i krzesła, potem huśtawka hamakowa, a na końcu domki i zabawki. Jeżeli wolisz zaś nabyć gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz podejść do tego mądrze: na przykład sprawdź, czy gdzieś w twojej okolicy ktoś sprzedaje używane meble ogrodowe.

Przygotowanie ogrodu albo tarasu, który będzie odpowiednim miejscem dla naszych pociech, wcale nie musi stanowić dużego problemu. A warto to zrobić, ponieważ zajęte dzieci nie absorbują tak bardzo swoich rodziców i oni także mają możliwość odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *