Jak otworzyć własny salon tatuażu?

Jednym z fajniejszych konceptów na własną firmę może być studio piercingu oraz tatuażu. To specjalizacja, która działa się naprawdę energicznie i umożliwia wybrać zawód osobom o artystycznym zacięciu: absolwentom szkół plastycznych oraz innym artystom. Natomiast tatuowanie to nie tylko możliwość twórczej działalności – trzeba spełnić szereg wytycznych, żeby salon przynosił dochody.

Po pierwsze, higiena oraz sterylność. Koniecznie trzeba zadbać o rękawiczki jednorazowe nitrylowe czy też lateksowe, przeczytaj więcej. I to nie pojedynczą parę, rękawice lateksowe pozostaną twoim głównym narzędziem pracy. Wiadomo, tuż po maszynce do robienia „dziar”. W studiu konieczna jest także opcję dezynfekowania narzędzi. Warto dezynfekować rzeczy na oczach klienta – jeśli patrzy, że przygotowujesz nowe lateksowe rękawiczki, wzbudzasz w nim większe zaufanie.

Doczytaj w temacie rękawiczek na stronie www.

Po drugie, jakość pracy. By salon przyciągał klientów, powinno się wykonywać naprawdę genialną pracę. Twoje dzieła muszą być jedyne w swoim rodzaju, doskonałe jakości, staranne. Nim otworzysz swoje studio, bądź pewny, że faktycznie znasz się na tatuowaniu. Pamiętaj także, że rękawice nitrylowe na dłoniach wpływają trochę na wyczucie igły – dobrze od samego początku wyrabiać sobie właściwe nawyki.

Klimat jest jednym z ważniejszych elementów w salonie tatuażu

I wreszcie – dobrze zadbać o klimatyczny wystój. Można to osiągnąć na mnóstwo sposobów: wieszając wyjątkowe grafiki na ścianach, malując ściany na niezbyt klasyczne wzory. Atrakcyjne stoliki dopełnią stylu. A rękawice lateksowe w niezwykłych nadrukach stworzą świetny styl. Fajnie także postawić w studiu automat z napojami, żeby umilić klientom przebywanie w studiu.

Rzecz jasna, jednocześnie trzeba pamiętać o formalnościach. Wzmiankowane już powyżej rękawiczki jednorazowe nitrylowe lub lateksowe to jedno, lecz są jeszcze sprawy finansowe i prawne, jakie dotyczą wszystkich w każdym biznesie – nawet takim nietypowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *