Praca zdalna a podróże

Praca na odległość umożliwia nam dziś próbowanie życia w przeróżnych zakątkach na globie. Glob stał się mały jak nigdy dotąd. Choć corona wyrządziła bez dwóch zdań katastrofalne szkody – przyniosła też dobre zmiany w formie zatrudnienia czy wydarzeń przez internet. Zatem korzystajmy z tego i zobaczmy kawałek globu!

Choć klimat się ociepla – a w naszym kraju obserwujemy coraz to wyższe temp. rokrocznie, to jednak dni, w których jest względnie bardzo ciepło, nadal jest niewiele. Faktycznie to jedynie dwa miesiące podczas których mamy możliwość cieszyć się dobrą wakacyjną aurą. Większa część roku wypada w czasie mroźnym lub jesiennym. Ale przede wszystkim krótkie dzionki.

W Hiszpanii średnia temp. na przestrzeni roku to dwadzieścia st.. W zimowym czasie – grudzień – luty śr. temp. to 11-12 st.! W tym samym czasie woda w morzu to średnio 19 st., biorąc pod uwagę równocześnie letnie jak i chłodne miesiące.

Choć mamy Bałtyk – to znowu – woda w nim jest najczęściej chłodna – a pogoda w rejonach nadmorskich niezwykle nieprzewidywalna. Trudno jest wybrać termin urlopu, tak by mieć pewność skorzystania z kąpieli i plażowania.

Na dzień dzisiejszy domy na ziemiach hiszpańskich są w niezwykle przyjemnych kwotach. Można je zakupić za kwoty analogiczne do tych w Polsce. Dla przykładu – mieszkanie z rynku wtórnego o pow. ok 45 m – z tarasem, w okolicach Alicante – z miejską plażą – można kupić za sześćdziesiąt tysięcy, a np. za 80 tys. Euro – mieszkanie osiemdziesięcio – metrowe wraz z basenem!

Choć w naszym kraju posiadamy sporo cudnych miejsc, do jakich warto się wybrać, solidnym atutem Hiszpanii jest niewielka odległość od egzotycznych archipelagów jak na przykład – Ibiza, Fuerteventura, czy Teneryfa – czyli cudny urlop w zasięgu ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *