Pakiety medyczne w firmie jako benefit dla pracowników

Możliwość skorzystania z opieki medycznej w ramach NFZ bardzo często jest utrudniona, a na wizytę do wybranych lekarzy czeka się niekiedy wiele miesięcy. Dlatego wśród pracowników bardzo cenione są pakiety medyczne w niepublicznych placówkach.

Niepubliczna opieka lekarska. Czy warto?

Wielu etatowców rozważa, czy warto korzystać z usług niepublicznych sieci medycznych, tym bardziej że pracownicze pakiety medyczne uznaje się za powszechny standard. Istotnym atutem tego rozwiązania jest to, że dostęp do większości medyków i badań w niepublicznych gabinetach zapewniony jest praktycznie od ręki, podczas gdy w państwowych poradniach oczekuje na nie miesiącami.

Ponadto wielu specjalistów świadczy swoją pracę tak samo na narodowego funduszu, jak i prywatnie, dlatego poziom porad jest zbliżony w obu przypadkach. Co więcej decydując się na niepubliczną konsultację, możemy spodziewać się okazania nam większej uwagi. W publicznych przychodniach, z racji na znaczną ilość chorych nie zawsze jest to wykonalne.

Czy zakład pracy ma obowiązek zagwarantować prywatny abonament medyczny?

Pakiet medyczny dla personelu nie stanowi obowiązku pracodawcy. Jest to bowiem ponadprogramowe udogodnienie, uzależnione od kondycji organizacji. Firma może w całości regulować płatności za abonament medyczny lub jedynie go dofinansowywać. Pracownicy mają przeważnie zagwarantowaną możliwość wyboru dogodnego dla nich pakietu.

Świadczenia medyczne dla bliskich pracownika

Organizacja, która zapewnia swoim podwładnym niepubliczną opiekę lekarską, z reguły proponuje również możliwość objęcia nią ich bliskich. Z usług może w takiej sytuacji korzystać współmałżonek i dzieci. Niezbędna jest tu nadplanowa, regularnie uiszczana opłata, aczkolwiek taka opcja o wiele lepiej kalkuluje się niż opłacanie za każdym razem niepublicznych wizyt.

Bliscy pracownika mogą korzystać z takich samych usług co on, jako że aktywuje się w takiej sytuacji jeden abonament, rodzinny lub partnerski. Niepubliczna opieka lekarska zapewnia wyższe bezpieczeństwo, zwłaszcza w obliczu ówczesnych warunków pandemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *