Jak zaoszczędzić na rozrywce?

Każdy potrzebuje się rozerwać od czasu do czasu. Jedni chodzą do kin, inni do teatrów, a jeszcze inni wychodzą ze znajomymi na drinka. Wszystko to jednak kosztuje, a w obliczu coraz większej inflacji nie zawsze możemy sobie pozwolić na nasze ulubione rozrywki. Jednak życie nie może się składać jedynie z obowiązków, jak więc oddawać się rozrywkom, by nasz portfel nie ucierpiał?

Spójrzmy najpierw na kina. Ceny biletów i popcornu z roku na rok coraz bardziej rosną, co nie zachęca do oglądania filmów. Jednak dla zagorzałych kinomaniaków cena może być niewystarczającym demotywatorem, nawet jeżeli przez to dostaną mocno po kieszeni. Dla takich osób świetnym sposobem mogą być wszelakie programy lojalnościowe. W niektórych sieciach kin można wykupić abonament, który da nam albo darmowe wejścia na filmy, albo ogromne zniżki. Nie dotyczy to tylko biletów, ale również przekąsek! Jednak nawet jeżeli dane kino nie ma takiego programu, warto spojrzeć, czy w konkretnych dniach bilety nie są tańsze. Jeżeli tak jest, to warto rozważyć, w jakie dni wybieramy się na seanse.

Jeżeli chodzi o wypady ze znajomymi, wtedy taktyka jest nieco inna. W restauracjach ciężko o promocje, chyba że chodzi o happy hours, choć te niestety nie zdarzają się zbyt często. Dlatego warto rozważyć czy naprawdę potrzebujemy pójść do restauracji. Może, zamiast tego warto spotkać się z przyjaciółmi u kogoś w domu? Albo może warto wybrać się poza miasto na piknik? W końcu własnoręcznie przygotowywane jedzenie jest zdecydowanie tańsze od tego w restauracji, nie mówiąc już o alkoholu, który możemy kupić w sklepie. Do tego takie spotkanie może okazać się znacznie przyjemniejsze niż wypad do knajpy. Wspólne gotowanie lub ognisko to świetny pomysł na spędzanie razem czasu! Do tego nie ogranicza nas czas otwarcia restauracji, dzięki czemu można bawić się do białego rana!

Na rozrywkach da się więc oszczędzać i nie trzeba ich porzucać. Czasami wystarczy tylko nieco pogłówkować, a prędzej czy później znajdziemy sposób, by czas spędzony na zabawie nie był tylko przyjemny, ale i tani!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *