Samochody – drogie inwestycje

Ludzie często starają się pokazać swój majątek na przeróżne sposoby. Dla co niektórych są w stanie być to wartościowe, designerskie ubrania, dla pozostałych droga biżuteria. Tak w istocie, kwestia ta w kluczowej mierze uwarunkowana jest sferą zainteresowań danej osoby – nawet bogacze nie są nadmiernie skorzy do wydawania walut na dobra, na jakie nie mają zainteresowania. Jak zapewne można się spodziewać, częstym „trofeum” są samochody, na jakie wydać można w istocie imponujące kwoty pieniędzy. W przeświadczonym sensie jest to o wiele bardziej spójna lokata niż zwykłe dekoracje – auta, łajby czy prywatne samoloty posiadają faktyczne, rzeczowe zastosowanie, a ich wielka cena w większości wypadków wypływa z praktycznych usprawnień, ergonomiczności oraz luksusów, jakie te są w stanie zapewnić.

Drogocenne pojazdy w motoryzacji – za co płacimy w samochodzie?

Statystycznie rzecz ujmując, przeciętny samochód traci nieomalże połowę swojej wartości po opuszczeniu salonu. Nie jest ciężko kupić sobie funkcjonujący wóz, lecz jeśli chcemy zezwolić sobie na chociażby minimum seryjnej personalizacji, musimy liczyć się z pomocniczymi wydatkami. Morał jest taki, że najdroższe samochody świata to niekoniecznie stylowe, prędkie auta o sportowym wyglądzie – choć mogą one kosztować co niemiara, to najwięcej funduszy wydaje się na unikalne zamówienia! Do najdroższych aut świata zalicza się egzemplarze kolekcjonerskie – samochody, jakie wystąpiły w wziętych produkcjach filmowych lub miały związek z historycznymi wypadkami.

Nie tylko samochód – czym podróżują milionerzy?

Samochód może pomóc budować prestiż

Tęgo zastanawiając się nad tym, jakie pojazdy są w stanie nadszarpnąć portfel w najważniejszym stopniu, nie można zapomnieć o znacznie bardziej luksusowych środkach lokomocji, jakim obce są przepełnione, miastowe autostrady. Istnieją na tym świecie jednostki, jakich stać na własny samolot – oraz nie chodzi tu o mała awionetkę! Wielkie samoloty pasażerskie, prędkie, nowomodne helikoptery, a nawet własne pociągi to dla co niektórych osób coś totalnie typowego. Maszyny takie kosztują więcej, niż przeciętny człowiek w cywilizowanym kraju ma okazję zarobić przez pół własnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *