Rozmowa o pracę – trzeba się do niej właściwie przygotować

Pierwsze wrażenie zrobisz już podczas zgłoszenia się do recepcji. Ważny jest styl w który się przedstawiasz też jakie masz podejście do osób znajdujących się w budynku. Często to oczywiście kobiety z recepcji wystawiają pierwszą ocenę innemu pracownikowi. Rekruterzy żądają od kandydatów, że będą doświadczeni także naturalni. Jeśli już od progu zaczniesz narzekać na starego pracodawcę to nie przewiduje to zbyt szybkiego sukcesu. Skoro narzekasz na ostatnią firmę, równie pięknie potrafisz wpłynąć na negatywną opinię lokum w jakim starasz się naturalnie o zatrudnienie, nieprawdaż?

Nie bój się ludzi działu HR. Będą pewnie przyjaźnie nastawieni, odwdzięcz się im zatem tym samym. Nie rezygnuj z kontaktu wzrokowego także uczestnicz aktywnie w dyskusji. Jeżeli czujesz, iż potrzebujesz – użyj gestów pozawerbalnych. Jeśli będziesz na siłę ograniczać ruchy ciała nie zrobisz naturalnego wrażenia bycia pewnym siebie. Również nie spoufalaj się zbyt z pracownikami HR. Jeśli sami nie zaczną przemawiać do ciebie po imieniu – nie organizuj takiego podejścia.

Z drugiej strony zbytnia pewność siebie potrafi odstraszyć rekruterów. Nikt nie ceni przemądrzałych pracowników. Bądź pewny swoich kwalifikacji, lecz się nie wywyższaj. Jeśli pracodawca poprosi cię o CV lub drugie dokumenty – koniecznie przynieś je ze sobą. To pierwszy test, jaki ma za zadanie ustalić, czy zdołasz się wywiązać z poleconego zadania.

Nawet jeśli spodziewasz się ważnego telefonu, komórka powinna być co najmniej wyciszona. Rozmowa kwalifikacyjna nie winna przebiegać dłużej aniżeli godzinę oraz po jej wykonaniu możesz jednak niezwłocznie oddzwonić.

Ubrania jakie włożysz na konferencję kwalifikacyjna winny być schludne dodatkowo wygodne, lecz bez przesady. Dopasuj ubiór do kultury pracy funkcjonującej w korporacji. Jeśli aplikujesz do agencji reklamowej nie musisz być pod krawatem, natomiast przepocony podkoszulek to teraz lekka przesada. Jeżeli stanowisko wiąże się z finansami lub rachunkowością – wybierz strój biznesowy.

Jeżeli nie realizujesz w całości warunków na konkretne zajęcie to nie zatajaj takiej wiadomości. Potrafisz na wzór wspomnieć, iż dotychczas nie znasz biegle któregoś z języków programowania, jednakże z ochotą się go nauczysz. Braki językowe także są do nadrobienia także pracodawca winien to sprawnie wiedzieć. Objaw się z ambitnej strony dodatkowo potwierdź, iż posiadasz zdolność nauki nowych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *