Domowe biuro – jak ergonomicznie zorganizować to miejsce?

Praca zdalna to ciągle bardziej atrakcyjna forma zaangażowania zawodowego. Nic dziwnego – w dobie internetu zajmowanie przestrzeni w biurowcu, w jakim wyłącznym zadaniem zatrudnionego zdaje się być praca przy komputerze, w zasadzie traci sens. Raz za razem więcej osób angażowanych bywa rzeczywiście przez internet, zgłaszają się przy użyciu charakterystycznych programów, iż są w pracy i wykonują określone zadania w ciszy i spokoju. Czasami taka opcja jest wybawieniem, ponieważ np. codzienna trasa do roboty bywa niezmiernie męcząca bądź po prostu niektórzy zatrudnieni nie są osobami uwielbiającymi pracować w towarzystwie pozostałych. Dla ludzi bezpośrednich i nie chcących z osobna spędzać praktycznie calutkich dni – praca w mieszkaniu ma szansę być bardziej męcząca niżeli ta w biurowcu. Bez uwzględniania osobistych uczuć – każda rzecz ma własne atuty i wady. Jeśli jednak już zawód, wymagający pracy zdalnej, posiadamy – warto urządzić sobie również profesjonalne domowe biuro.

Hispanic mother with baby working in home office

W jaki sposób urządzić biuro w mieszkaniu? To łatwe! Powinno się pamiętać o kilku istotnych regułach, natomiast całą resztę dokonać całkiem według osobistego instynktu, ponieważ to my, jako członkowie załogi, powinniśmy czuć się we własnym biurze jak ryba w wodzie.

Kolejnym niesłychanie znaczącym punktem jest siedzisko. Lepiej zainwestować w krzesło z wyższej półki, a wygodniejsze, niżeli zaoszczędzić i cierpieć po kilku tygodniach roboty na okropne bóle kręgosłupa. Przestrzeń naokoło prywatnego stanowiska musi być zawsze czysta i nie zastawiona nadto kolorowymi rzeczami. Rekomenduje się ustawić w zasięgu wzroku zielone roślinki, ponieważ widok świeżej koloru zielonego uspokaja i przynosi odetchnięcie wymęczonemu od ekranu wzrokowi. Nie należy wieszać na ścianach krzykliwych plakatów o agresywnych kolorach, ponieważ mogą one pogłębiać napięcie. Najwspanialej by było również, aby biurko znajdowało się vis-à-vis dużej szyby, ponieważ nierzadko popatrzenie w chmury ma szansę przywołać niespodziewane natchnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *