Zwierzęta, które kosztują miliony

Z reguły nie myślimy o zwierzętach jak o wartościowych przedmiotach. Możemy wszelako być zaskoczeni, gdyż i one mogą osiągać wysokie ceny – i nie chodzi tutaj o róg nosorożca. Bogacze są skłonni zapłacić nieraz ogromne kwoty za modnego zwierzaka. Poniżej zestawienie zwierząt, które okazywały się warte więcej niż niejeden jacht.

Samojedy
To rasowe szczeniaki zaprzęgowe. Wyglądają jak biała chmurka i są bardzo fajne. Jeden pies może kosztować nawet od czterech do szesnastu tysięcy dolarów. Drogo, prawda?

Gołębie wyścigowe
Dla mieszkańca Europy może to brzmieć kuriozalnie, że te same zwierzęta, które są plagą naszych miast, mają prawo osiągać tak wysokie ceny. Gołębie wyścigowe to jednak zupełnie inne gatunki niż te, które kojarzymy z krakowskim rynkiem. Przechodzą dokładne szkolenia, biorą udział w wyścigach. Ich posiadacze traktują je jak swoje zainteresowanie i nieraz inwestycję – i nieraz ta w istocie przynosi profity. Najbardziej wartościowe stado gołębi (w jakiego skład wchodził też rozwijający największą prędkość gołąb na świecie) kosztowało sześć mln dolarów! Oznacza to, że cena jednej sztuki wynosiła przeszło 136 tysięcy dolarów.

Biały lew afrykański
Tak, są ludzie, którzy posiadają króla zwierząt jako domowe mruczki. Wyjątkową modą cieszy się biały lew afrykański – niesamowicie rzadko występujące

Kakadu palmowa żyje bardzo długo i mnóstwo kosztuje

zwierzę, również w naturalnych rezerwatach (więcej można znaleźć w zamkniętych rezerwatach). Na niedorosłego lwa z tego gatunku niektórzy są skłonni wydać nawet 138 tysięcy dolarów.

Kakadu palmowa
Ta konkretna kakadu może osiągnąć wartość nawet szesnastu tysięcy dolarów. Jest nazywana perkusistą – w dziczy te ptaki stukają patyczkami w stare pnie drzew, wyznaczając tym dźwiękiem swój teren. Kakadu jest piękna, a co więcej długowieczna: żyje nawet do 90 lat. To oznacza, że jeśli pragniesz zakupić tę konkretną arę, musisz mieć pewność, że twoi sukcesorzy będą umieli o nią zadbać.

Krowa Miss Masey
Nie jest to zwyczajna krasula! Jest przedstawicielką specjalnej rasy. Wygrała też godność czempiona na jednej wystawie w jednym ze stanów USA i wskutek tego jej wartość pieniężna wyniosła aż 1,2 mln dolarów.

Najdrożej sprzedane zwierzę na Ziemi: koń znany jako The Green Monkey
Ten sportowy koń został sprzedany za aż 16 mln dolarów i stał się tym samym najbardziej wartościowym zwierzęciem na Ziemi. Jego nabywca przygotowywał go potem do udziału w zawodach, ale The Green Monkey nie przyniósł zwrotu: mimo wysokich miejsc, nie wygrał w sumie kwoty, która została na niego wydana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *