Pensja medyków – w jakiej dziedzinie zarabia się najlepiej?

Wypłata lekarza w znacznym stopniu zależy od jego specjalizacji. Na inne zarobki może liczyć stomatolog, a na inne lekarz rodzinny. Warto przyjrzeć się zatem dokładniej problematyce specjalizacji medycznych i temu, które z nich uznać można za najlepiej opłacane dla młodych lekarzy.

Specjalizacja lekarska. Co to takiego?

Specjalizacja lekarska to uprawnienia przyznawane lekarzowi w określonej dziedzinie medycyny po zdaniu egzaminu państwowego. Potwierdza on nabycie stosownych umiejętności. Spis specjalizacji jest dość obszerny, a uwzględniony jest w nim m. in. kardiolog, okulista, ortopeda i szereg innych. Także i lekarz ginekolog znajduje się w wykazie specjalizacji medycznych.

Najlepiej płatne specjalizacje

Do najlepiej wynagradzanych specjalizacji medycznych zalicza się obecnie m. in. anestezjologia i okulistyka. W grupie sowicie opłacanych lekarzy sytuują się również chirurdzy, w tym także ci przeprowadzający zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (doczytaj), typu przeszczep włosów. Metoda DHI należy do grupy często wykonywanych na tym polu, czytaj więcej.
Na dobre pensje mogą liczyć także ginekolodzy, szczególnie że wielu z nich prowadzi prywatne gabinety. W większości z nich przeprowadzane są zaawansowane badania, takie jak test PAPP-A, czym są testy PAPP_A przeczytasz tutaj.

Należy przy tym podkreślić, że na pensje medyków wpływ ma nie tylko wybór dziedziny, ale i miejsce zatrudnienia. Może być nim albo publiczna placówka, bądź prywatna przychodnia. Szerokie grono medyków rozpoczyna również na prowadzenie prywatnej działalności.

W jakie dziedziny warto celować?

Obecnie za najbardziej zyskowne uchodzą te specjalizacje, które dają szansę rozpoczęcia lekarzowi prywatnej przychodni, gdzie mogą oni przeprowadzać badania o ograniczonej dostępności w ramach funduszu. Jednym z nim jest na przykład badanie płodności.

Warto również brać na cel takie dziedziny jak dermatologia, oraz w specjalności stomatologiczne, również w ortodoncję. Mając na względzie ceny zabiegów dentystycznych i ortodontycznych w prywatnych placówkach, zawód dentysty jest w stanie zagwarantować godne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *