Pracownik wydajny jesienią – co warto zrobić, by być efektywnym również w tym sezonie?

Spadek motywacji do wykonywania obowiązków jest obecnie jednym z coraz częściej widocznych mechanizmów wśród etatowców. Najintensywniej w czasie jesiennym, gdy za oknem jest coraz to częściej szaro i prędzej zapada zmrok, przez co mamy mniejszą ilość światła słonecznego – jesteśmy skorzy do depresyjnego nastroju. Co zatem robić by temu przeciwdziałać?

Jest sporo sposobów aby utrzymać całkiem niezły nastrój a zatem i zapał do pracy. Wśród nich można wymienić medytację, uprawianie sportów, zajmowanie się angażującym hobby. Jednak najciekawszą z czynności jest wyjazd do kraju, gdzie naturalnego światła jest znacznie więcej i można naładować baterie.

Gdzie najchętniej udają się Polacy w okresie jesiennym?

Bez wątpienia jednym z najmodniejszych regionów jest Malta. Wiecie że to archipelag trzech wysp, a największa z nich nosi tą właśnie nazwę? I choć suma powierzchni tych wysp nie jest duża, jest na nich całkiem sporo miejsc wartych odwiedzenia. Abstrahując od urokliwych plaż, polecamy zajrzeć także do małych miast, które zachęcają klimatem, wąskimi zaułkami, nietuzinkową architekturą, a także zabytkami. Rekomendujemy także zajrzeć do lokalnych restauracji. Kuchnia maltańska to efekt zagranicznych naleciałości m. in Wielkiej Brytanii i Italii, choć mieszkańcy Malty mają także swoje specjały. Wśród nich m. in. spaghetti z mięsem z królika!

Drugim wartym obrania kierunkiem jest Cypr. Tutaj słońce jest obecne przez 12 miesięcy! Czy można wyśnić sobie lepsze miejsce na urlop? Niezależnie, czy zdecydujecie się na wyjazd w październiku czy zimą, kierunek ten oferuje ładną pogodę a ponadto sporo cudnych miejsc do zwiedzenia. Amatorzy wylegiwania się na plaży – z łatwością znajdą urokliwe miejsce dla siebie. Jednakże Cypr to znacznie więcej niż plaża i woda. Są to jednocześnie Parki Narodowe, zabytki architektury i doskonałe warunki dla miłujących aktywność sportową.

Absolutną rewelacją w tym temacie są Kanary. To następne rejony gdzie świetna aura króluje cały rok. Do grupy wysp przynależy między innymi Teneryfa, szczególnie ją rekomendujemy. Zobaczymy na niej zarówno plaże, ale też i tereny górzyste. Najwyższym szczytem na Teneryfie jest masyw wulkanu Teide. Teneryfa jest wyjątkowa o tyle, że pomimo tego że niewielkich rozmiarów, odnajdziemy tu 2 kompletnie odmienne strefy krajobrazowe. Z jednej strony wyspa jest obfita w tropikalną roślinność, z drugiej ma charakter dużo bardziej pustynny. Zalecamy zobaczyć każdą z nich.

Bez względu na to który region wytypujesz na jesienny wyjazd – istotne jest to, aby choć przez chwilę oderwać się od naszej szarej egzystencji, pobyć na słońcu i uzupełnić baterie na pozostałą część roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *